1976. janur 21-n az Air France a Concorde-dal beindtotta az els hangsebessg feletti menetrendszerinti jratt Prizs s Rio de Janeiro kztt. Ezt az tvonalat a kvetkez vben kvette a Prizs–Washington Dulles s a Prizs–New York JFK (a Concord plyafutsnak vgn utbbi maradt meg egyetlen szuperszonikus jratnak). A Prizs s New York kztti tvot a gp hrom ra 23 perc alatt teljestette s a hangsebessg ktszeresvel replt. Az USA vrosaiba egy ideig a gp zajrtalma miatt nem kapott leszllsi engedlyt. Az Air France s a British Airways zemeltett csak hangsebessg feletti utasszllt jratokat, kzel hrom vtizeden t.
1983-ra, az Air France megalakulsnak tvenedik vforduljra a vllalat tbb, mint 34 000 alkalmazottal, kzel 100 sugrhajts replgpoel (ebbl 33 Boeing 747) s 634 000 km hossz, 73 orszg 150 clllomst kiszolgl hlzattal rendelkezett. Ezzel az Air France a vilg negyedik legnagyobb menetrend szerinti utasszllt s msodik legnagyobb teherszllt lgitrsasga volt. Az Air France code-sharing szerzdseket kttt szmos francia regionlis lgitrsasggal, tbbek kztt a TAT-tal. A TAT egyes nemzetkzi jratait Air France sznre festette
1986-ban a francia kormny enyhtett az Air France, az Air Inter s az UTA tvonal-megosztsok addigi szigortsain, s ezltl a konkurens lgitrsasgok eltt megnyitotta azokat a jvedelmez tvonalakat is, amelyeken az Air France 1963. ta monopliumot lvezett. A Prizs–San Francisco tvonal lett az els, amelyen az UTA harcba szllt az Air France-szal. Erre az Air France vlaszul beinditotta a sajt Los Angeles–Tahiti jratt. Az UTA sikeresen lobbizott a francia kormnynl az j tvonalak megnyitsnak rdekben, amely eredmnyeknt gyorsabb nvekedsre volt kpes.
1988-ban az Air France vezette be az elsk kztt az fly-by-wire vezrls Airbus A320-at. |